Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 99. spotkanie WG.NET

opublikowane: 16 cze 2016, 06:45 przez Michał Grzegorzewski
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 23.06 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach jedną prezentację oraz dwa snacki, szczegóły poniżej:

Snacks:
1. Marcin Śmiałek - .NET Framework Out-of-Band - kolekcje

2. Sebastian Solnica - Diagnostyka deadlocków
Opis: Podczas snacka zdiagnozujemy "ciekawy" przykład zawiśnięcia aplikacji używając windbg i deasemblera (na razie nie powiem jakiego - mam nadzieję  że będzie niespodzianka:)). Przy okazji przyjrzymy się jak działa Monitor.Enter i spiszemy plan działania na takie okazje.
Czas: 30-40 min.

Prezentacja
1. Szymon Warda - Grafy, czyli Neo4j w praktyce.

Opis:
Praktyka grafów z Neo4j, czyli wszystko co wychodzi jak hype opadnie.
Od największych WTF przy modelowaniu po dobre praktyki w przedstawianiu świata jako grafy.
Od działania indeksów, przez plan zapytań, aż po to jak pisać wydajne zapytania w Cypher i podawać hinty.
Do tego gdzie, kiedy i jak wpasować Neo4j do wielopersystentnego środowiska, czyli integracja, komunikacja i administracja.
To wszystko na przykładach i własnych doświadczeniach.

Bio:
Z .NET od wersji 1.1, a z webem od czasów kiedy IE6 był tą lepszą przeglądarką. Przez pierwsze pół dnia główny architekt w ITMagination, drugie pół jako odpowiedzialny za jeden z większych projektów .net w Polsce. Tam architekt/team leader/developer/devops/człowiek od rozwiązywania problemów. Po pracy (trzecie pół) rozwijam pet project http://cookit.pl gdzie realizuję mokry sen nie jednego programisty - procesuję setki gigabajtów danych korzystając z tego co najlepiej pasuje do problemu (Bazy grafowe/ML/C#/F#/PowerShell/Lucene itp) Bywalec konferencji, prelegent Warszawskiej Grupy .NET, blogger (IndexOutOfRange.com) 

Wstęp wolny, zapraszamy!
Comments