Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 97. spotkanie WG.NET

opublikowane: 13 kwi 2016, 00:49 przez Nieznany użytkownik
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 21.04 o godzinie 18.00 w sali 328 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach dwie prezentacje, szczegóły poniżej:

1. Jak to jest zrobione: HTTPS - Sebastian Solnica

Protokołu HTTPS używamy na co dzień i wiemy, że zielona kłódka na pasku adresu oznacza, że nikt nas nie podsłuchuje. Na prezentacji przyjrzymy się dokładniej mechanizmom kryptograficznym zapewniającym nam prywatność. Pokażę również ewolucję TLS/SSL i przykłady podatności, z którymi walczyli jego twórcy. Na koniec zajrzymy jeszcze do memory dumpa.

2. Zarządzanie pamięcią w .NET - Konrad Kokosa

Że nasz ukochany .NET ma zarządzaną pamięć każdy wie. Że są "jakieś generacje" i "nie powinno się konkatenować Stringów lecz używać StringBuildera" - też pewnie większość o tym gdzieś słyszała. Ale jak to wszystko naprawdę działa? Czy mamy się w ogóle czym przejmować? Czy znajomość szczegółów implementacji Garbage Collectora jest nam do czegoś potrzebna i co z tego wynika dla codziennego życia .NET deva? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie prezentacji przyglądając się temu jak CLR zarządza pamięcią z tej i owej strony

Bio
Kiedyś fan C++, od wielu lat zakochany w .NET, choć z ciekawością spoglądający na inne technologie. Ostatnie kilka lata spędza w Banku Millennium, obecnie jako developero-architekt, zaangażowany głównie w tematy związane z monitorowaniem, poprawianiem i testowaniem wydajności aplikacji webowych oraz ich ogólno pojętej architektury. Początkujący blogger (http://blog.kokosa.net), prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa), pełny chęci do dyskusji i wymieniania się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi.

Wstęp wolny, zapraszamy!
Comments