Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 96. spotkanie WG.NET - 10. urodziny!

opublikowane: 15 mar 2016, 09:13 przez Michał Grzegorzewski
W marcu mija 10 lat od momentu, gdy spotkaliśmy się po raz pierwszy. W związku z tym zapraszamy wszystkich na jubileuszowe spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 24.03 o godzinie 18.00 w sali 107 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Zaplanowaliśmy dwie prezentacje, szczegóły poniżej:

1. Community-driven self-development - Maciej Aniserowicz

Programista to nie tylko kodowanie. Programista to… o wiele więcej. Mamy wyjątkowe możliwości dbania o rozwój swojej kariery. I nie tylko kariery.
Od ponad 10 lat moim hobby jest "życie w społeczności". Zaczynałem jako wiecznie zawstydzony introwertyk. I bardzo nie lubiłem takiego stanu rzeczy. Ciągłego stresu, oglądania się na opinie innych, nieustannego zastanawiania się "czy każdemu się spodobam?" i zakładania, że nie. Że będzie źle.
Profesja programisty pozwoliła mi na - paradoksalnie! - zmianę samego siebie. Nieustanne stawianie sobie "niemożliwych" wyzwań i pokonywanie kolejnych wewnętrznych barier okazało się fascynującą, trwającą do dziś, podróżą przez życie. Ze społecznością programistyczną jako wspaniałym środkiem lokomocji.
Zapraszam Cię w tę podróż. Doskonale wiesz, CO można robić. Pisać bloga, tworzyć artykuły, prowadzić prezentacje… nic odkrywczego, prawda? Ja postaram się pokazać Ci, co może z tego wyniknąć. I dlaczego - z reguły - warto.

2. Moja podróż do Krainy Ekstremalnej Współbieżności w .NET - Szymon Kulec

Biorąc uwagę dzisiejszy hardware, programowanie współbieżne nie jest już dłużej opcją. Jest konieczne aby tworzyć wydajne aplikacje. Język C# jak i cała platforma .NET pomagają developerowi tworzyć takie rozwiązania z dużą łatwością. Czy możliwe jest zatem wytwarzanie wydajniejszych aplikacji, używając podejść innych niż Taski i async/await?
Podczas prezentacji będziemy starali się dostarczyć używając współczesnego hardware'u software przetwarzający miliony operacji na sekundę. Podróż ta przeprowadzi Cię od samych podstaw "mechanical sympathy" aż do poprawnie zbudowanych abstrakcji, na których można bazować super szybkie aplikacje. Zapnij zatem pasy, to będzie niesamowita podróż!

Po części merytorycznej zapraszamy na skromny poczęstunek.

Wstęp wolny, zapraszamy!
Comments