Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 95. spotkanie WG.NET

opublikowane: 10 lut 2016, 01:11 przez Nieznany użytkownik
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 18.02 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach dwie prezentacje, szczegóły poniżej:

1. Welcome to Monad Club - Marcin Malinowski

Pierwsza zasada klubu – monad się nie tłumaczy. Druga zasada… Zatem zamiast tłumaczyć, będziemy obserwować je w naturze (językach C# i F#) – czasem w całkiem nieoczekiwanych miejscach.

Bio:
Tata^2, mąż humanistki, mól książkowy, uparciuch, programista, konferencjoholik. Don Kichot walczący z entropią. Kocha sprzeczności i humor. Wierzy w przypadek. Piwny filozof. W nielicznych wolnych chwilach harata w gałę (na bramce). - Basic, Turbo Pascal/C, Assembler, Clipper, MS Access, Visual Basic, Java-XML :), C++, C#, JavaScript, F#...  i ze wszystkiego miałem frajdę, ale nie za wszystkim tęsknię. - Absolwent informatyki i matematyki na UW.
Blog: orientman.wordpress.com

2. Wyjście z epoki oprogramowania łupanego i jak nam w tym pomógł message-passing oraz feature-driven development - Tomasz Frydrychewicz, Konrad Banaszek

Przedstawimy Wam studium projektu, przy którym obecnie pracujemy dla pewnej instytucji finansowej. Parafrazując periodyzację, opowiemy Wam historię naszego systemu od epoki kamienia łupanego do czasów współczesnych. Podczas około półtoragodzinnej prezentacji będziesz miał okazję posłuchać o tym w jakim stanie zastaliśmy poważny, finansowy system transakcyjny. Zaprezentujemy zalążki rewolucji w wykonaniu naszego zespołu i oczywiście samą rewolucję.
Brzmi historycznie? Absolutnie! Będzie technicznie i architektonicznie! Nasza rewolucja opiera się na podstawach message-passing i feature-driven development. Będzie mnóstwo smaczków architektonicznych od strony serwerowej jak i klienckiej.

Bio:
Tomasz Frydrychewicz
Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, z informatyką związany od urodzenia. Na przestrzeni lat związany z wieloma technologiami oraz paradygmatami. Od 16 lat programista webowy, od 7 lat zawodowo związany z .NET. Miłośnik nowych technologii oraz ciągłego poszerzania horyzontów. Od kilku lat wyznawca Agile oraz certyfikowany Scrum Master.

Konrad Banaszek
Programista i pasjonat aplikacji webowych skoncentrowany głównie na technologiach Microsoft. Zawodowo programujący od prawie 7 lat, ale pierwsze strony internetowe tworzył w szkole podstawowej. Zwolennik prac i zadań od strony serwerowej. Lubi architektoniczne wyzwania, poznawać nowe wzorce i podejścia do wytwarzania systemów. Aspirujący architekt oprogramowania.

Wstęp wolny, zapraszamy!
Comments