Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 93. spotkanie WG.NET

opublikowane: 10 gru 2015, 07:13 przez Michał Grzegorzewski
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 17.12 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach dwie prezentacje, szczegóły poniżej:

1. Composite UI w świecie SOA - Michał Padzik

O architekturze SOA znajdziemy  wiele materiałów, natomiast na temat integracji oddzielnych serwisów już zdecydowaie mniej. Jak zintegrować ze sobą niezależne serwisy po stronie serwera? Jak to zrobić w jednym procesie, bez centralnego punktu zależności i zachowując autonomię oddzielnych procesów (oddzielnych serwerów)? Jak następnie tworzyć, usuwać i rozwijać serwisy, wdrożone w jednym procesie, tak jakby były one odrębnymi procesami (odrębnymi serwerami)? Na te i inne pytania odpowiem prezentując własny pomysł na composite UI oraz jego wykonanie w ASP.NET MVC.

2. Tworzenie wysokowydajnych systemów w .NET - Bartosz Adamczewski

OPIS:
Pisanie wydajnych systemów w .NET (i nie tylko) nie jest sprawą prostą dlatego też większość z nas stara się obejść problem tworząc system rozproszony, co tak naprawdę jest znacznie trudniejsze. Dlatego też chciałem przedstawić kilka sztuczek jak skalować system 'w górę' poprzez zastosowanie kilku sztuczek (wzorców). Większość sztuczek czy porad na ten temat możecie znaleźć w internecie dlatego też przedstawię wam takie, których na pewno tam nie znajdziecie (na pewno nie wprost).

Agenda:
1. Dlaczego nasz kod działa wolno?
2. Ukryty Boxing.
3. Ukryte Alokacje.
4. Sharing.
5. False Sharing.
6. Szalone Rzeczy

BIO:
Programista i pasjonat pracujący w firmie SDI Media gdzie robi szalone rzeczy. Specjalista w projektowaniu oraz pisaniu wydajnych, nie blokujących systemów. Wyznaje zasadę Mechanical Sympathy, tzn. wiedzę o sprzęcie należy wykorzystywać do wytwarzania wysoce wydajnego oraz poprawnego oprogramowania.

Wstęp wolny, zapraszamy!
Comments