Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 90. spotkanie WG.NET

opublikowane: 16 wrz 2015, 09:00 przez Michał Grzegorzewski
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 24.09 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach jedną prezentację oraz snack, a szczegóły poniżej:

1. Testy obciążeniowe – co, jak, czym? Konrad Kokosa

Szczegóły:
Testy obciążeniowe, tudzież load testy, są pojęciem, z którym prawdopodobnie każdy się spotkał i wie o co chodzi. Wystarczy wygenerować odpowiednio duży ruch na naszej stronie/aplikacji i obserwować wyniki. Ale czy na pewno to takie proste? Jak wygenerować ruch? Jak obserwować wyniki? I właściwie jakie wyniki? Czy mamy pewność, że nie popełniamy jakiegoś podstawowego błędu, przez który wyniki są ale... bezsensowne? I po co nam to wszystko? Na te i inne pytania odpowiemy sobie w trakcie prezentacji, dzięki której - mam nadzieję - load testy staną się Waszym nowym i bardziej świadomie używanym narzędziem.

Bio:
Wpierw fan C++, od ponad 8 lat zakochany w .NET, choć z ciekawością spoglądający na inne technologie. Kiedyś głównie programista desktopowy, ostatnie lata webowy, mocno zainteresowany tematyką wydajności aplikacji oraz ogólnie pojętej architektury. Ostatnie kilka lat spędził w Banku Millennium, obecnie jako "developeroarchitekt".

2. Historia jednej kolejki, Mariusz Krzanowski (snack)

Wstęp wolny, zapraszamy!

Comments