Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 85. spotkanie WG.NET

opublikowane: 2 kwi 2015, 08:48 przez Michał Grzegorzewski   [ zaktualizowane 2 kwi 2015, 08:52 ]
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 16.04 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach dwie prezentacje oraz snack, a szczegóły poniżej:

1. Bezpieczeństwo aplikacji w ASP.NET, Bartosz Różański

Rozpoczynając prace nad jakimś projektem zwykle modelujemy wypasioną domenę, tworzymy wydajną I rozszerzalną architekturę czy projektujemy super użyteczny interfejs użytkownika. Jednak czy kiedykolwiek bierzemy pod uwagę taki "mały" aspekt tworzenia oprogramowania jak "bezpieczeństwo"? W tym wystąpieniu chciałbym pokazać na kilku przykładach co robić, a czego nie, aby uchronić się przed najczęściej pojawiającymi się zagrożeniami w sieci Internet. 

Bio: 
Zawodowo - programujący architekt,  od czasu do czasu zajmujący się analizą bezpieczeństwa aplikacji. Fan i wielki zwolennik szerzenia wiedzy o DDD i TDD.  Absolwent i wykładowca na Wojskowej Akademii Technicznej. Prywatnie - mąż i ojciec. Zapalony biegacz i namiętny czytacz książek szpiegowskich.

2. Web Performance in ASP.NET - lessons learned, Konrad Kokosa

Wydajność jest jednym z kluczowym elementów pozytywnego odbioru aplikacji przez użytkowników, choć nie należy zapominać, że pod tym ogólnym pojęciem kryje się też m.in. efektywne wykorzystanie zasobów. W prezentacji pokazuję wnioski i doświadczenie zdobyte w trakcie analiz wydajności kluczowych aplikacji webowych w banku. Rzeczy oczywiste jak i zaskakujące, wzięte razem, prezentują całkiem interesujący przekrój informacji, wskazówek i możliwych błędów, które każdy programista webowy powinien mieć zaszyty głęboko w głowie. Wszystko zaś oczywiście w świecie ASP.NET. 

Bio: 
Wpierw fan C++, od ponad 8 lat zakochany w .NET, choć z ciekawością spoglądający na inne technologie. Kiedyś głównie programista desktopowy, ostatnie lata webowy, mocno zainteresowany tematyką wydajności aplikacji oraz ogólnie pojętej architektury. Ostatnie kilka lat spędził w Banku Millennium, obecnie jako developeroarchitekt.
Blog (w budowie): blog.kokosa.net

3. Power(I)Shell - czyli krótki snack o powershell dla developera, Piotr Stapp
czas: ok. 30 min

Mniejsze i większe dema dotyczące m.in: posh-git, parsowania logów, remote + ssh, wbudowanych modułach i innych. Kilka slajdów też pewnie będzie

Bio:
Programista, inżynier, rzemieślnik, projektant i rowerzysta. Korzystający z każdej technologii, która prowadzi do celu. Wierzący w ludzi a nie w papiery. Wyznawca DevOps i automatyzacji wszelakiej. Na co dzień Ekspert w mBanku.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Zachęcamy do wydrukowania załączonego plakatu i powieszenia w widocznym miejscu u siebie w pracy :)


Ċ
Michał Grzegorzewski,
2 kwi 2015, 08:48
Comments