Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 83. spotkanie WG.NET

opublikowane: 27 sty 2015, 03:16 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 29 sty 2015, 04:46 ]
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 12.02 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach dwie prezentacje, poniżej garść szczegółów:

1. "Jak nauczyliśmy się programować funkcyjnie nic o tym nie wiedząc", Marcin Malinowski
Czas: około 1:30
Opis:
Elementy programowania funkcyjnego, na długo przed tym, zanim hipsterzy zaczęli zadawać się z monoidami i zapuszczać funktory, pojawiły się w języku C#. U licha! już ładnych kilka lat piszemy funkcyjnie, nic o tym nie wiedząc. Przyjrzymy się długoletniej pracy chochlików na usługach funkcyjnej policji myśli. Punktem startu będzie najczystszy możliwy kod obiektowy zrefaktorowany przez Wujka Boba, który… poprawimy, a może nawet przepiszemy.
Bio:
Tata^2, mąż humanistki, mól książkowy, uparciuch, programista, konferencjoholik.  Don Kichot walczący z entropią. Kocha sprzeczności i humor. Wierzy w przypadek. Piwny filozof. W nielicznych wolnych chwilach harata w gałę (na bramce). - Basic, Turbo Pascal/C, Assembler, Clipper, MS Access, Visual Basic, Java-XML :), C++, C#, JavaScript, F#...  i ze wszystkiego miałem frajdę, ale nie za wszystkim tęsknię. - Absolwent informatyki i matematyki na UW. Tech lead w firmie Piątka.

2. "Programowanie rozproszone na platformie Akka.NET", Bartosz Sypytkowski
Opis:
- Motywacja - problemy współczesnych aplikacji rozproszonych
- Paradygmat programowania agentowego i programowania zdarzeniowego
- Przypadki użycia
- Prezentacja możliwości platformy i filozofia rozwiązywania problemów
- (Opcjonalnie) Porównanie z plaftormą Microsoft Orleans
Bio:
Na co dzień programista warszawskiego oddziału Samsung R&D, w wolnym czasie programista-pasjonat systemów rozproszonych. Kontrybutor OSS oraz jeden z core developerów frameworka Akka.NET.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Zachęcamy do wydrukowania załączonego plakatu i powieszenia w widocznym miejscu u siebie w pracy :)


Comments