Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 80. spotkanie WG.NET

opublikowane: 5 lis 2014, 02:08 przez Michał Grzegorzewski   [ zaktualizowane 5 lis 2014, 02:16 ]
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 13.11 o godzinie 18.00 w sali 328 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Planujemy jedną prezentację, którą poprowadzi Maciej Aniserowicz. Poniżej garść informacji o prelegencie oraz prezentacji.

Maciej Aniserowicz 
Programista, pasjonat, blogger, szkoleniowiec, prelegent. Jeden z liderów Białostockiej Grupy .NET. Autor jedynego polskiego podcasta programistycznego: DevTalk.
Wyznawca Gita, zwolennik testów, miłośnik Resharpera. Zatwardziały wróg TFSa, Sharepointa i wszelkich innych "rozwiązań klasy enterprise" utrudniających życie programistom.
Eksplorator bibliotek, narzędzi i szeroko rozumianych "alternatyw".
Poszukiwacz programistycznych przygód.
Od wielu lat Microsoft MVP w kategorii Visual C#.
Na co dzień programista w firmie Ultrico oraz trener w firmie Bottega.

CQRS dla każdego
CQRS (Command Query Responsibility Segregation) to temat bardzo "chodliwy" w ciągu ostatnich kilku lat. Prosty w swojej podstawowej koncepcji, bywa czasem przedstawiony w sposób nadmiernie skomplikowany i przesycony wydumaną terminologią.
Podczas prezentacji pokażę jak ja rozumiem i implementuję CQRS od dłuższego czasu. Nie będziemy ekscytować się definicjami i wymyślać koła na nowo: skupimy się na głównej idei przyświecającej temu podejściu. Uzbrojeni w pragmatyzm i szczyptę zdrowego rozsądku postaramy się napisać trochę kodu, który może z powodzeniem działać jako część jednej aplikacji jak i służyć za punkt wyjścia do budowy czegoś... "większego".
Zastanowimy się nie tylko JAK zastosować CQRS, ale również PO CO to robić. Postaram się udowodnić, że prezentowane podejście pozwala pozbyć się pewnych dyskusyjnych praktyk stosowanych w "normalnych" systemach o tyleż często, co niepotrzebnie.

Zapraszamy, wstęp wolny!
Comments