Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 77. spotkanie WG.NET

opublikowane: 21 sie 2014, 08:46 przez Nieznany użytkownik
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się wyjątkowo w środę, 27.08 o godzinie 18.00 w sali 328 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. O programowaniu reaktywnym opowie Sebastian Gębski, a poniżej garść informacji o tym, czego możemy się spodziewać:

Temat: Reactive Programming w .NET
Czas: około 1:00-1:30
Trailer:
 
W dobie chmury publicznej i prywatnej aplikacje rozproszone nie są już niczym niezwykłym - są codziennością. Niestety, nie zawsze jest to codzienność łatwa i przyjemna - z aplikacjami rozproszonymi wiąże się wiele dodatkowych wyzwań: ograniczenia związane z lockowaniem zasobów, zapewnienie skalowalności "wszerz", obsługa błędów w scenariuszach asynchronicznych, itp. Te właśnie tematy (i sposoby ich adresowania) stały się inspiracją do powstania tzw. Reactive Manifesto (http://www.reactivemanifesto.org/) - manifestu formułującego definicję aplikacji reaktywnych:
sterowanych eventami
skalowalnych
elastycznie reagujących na zmieniające się warunki (również obciążenia i błędy)
stale responsywnych
 
Temat spotkał się ze sporym oddźwiękiem w tzw. community, zwłaszcza wśród miłośników technologii, które wpisują się w niego niejako "z definicji" - takich jak Erlang/OTP, Scala/Akka. A jak w tym kontekście wygląda .NET? Czy w C# da się programować reaktywnie? Odpowiedź jak zwykle nie jest prosta, ale spróbuję pokazać nieco reaktywnej magii przy wykorzystaniu znanej i lubianej (?) biblioteki Reactive Extensions.
 
Agenda:
 
Programowanie reaktywne - aleoossochoci?
Reactive Extensions - fresk historyczny (a właściwie thumbnail)
Wzorzec Observer w wariancie a'la Rx
Pichcimy event streamy!
W kupie siła: tniemy, gniemy i kleimy
"Niebrzydka rzecz, ale czy ma zastosowanie praktyczne?" - Rx na co dzień

Zapraszamy, wstęp wolny!
Comments