Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 76. spotkanie WG.NET

opublikowane: 30 cze 2014, 03:21 przez Nieznany użytkownik   [ zaktualizowane 8 lip 2014, 11:00 przez Szymon Kulec ]
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 10.07 o godzinie 18.00 w sali 328 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Tym razem posłuchamy prezentacji Michała Łusiaka, który poprowadzi temat "WTF# - czym jest F# i dlaczego powinno Cię to obchodzić". Poniżej garść informacji od prelegenta:

Temat: WTF# - czym jest F# i dlaczego powinno Cię to obchodzić
Opis: Prawdopodobnie coraz więcej słyszysz o programowaniu funkcyjnym. W modzie jest programować w Clojure, Scali albo Haskellu. .Net nie pozostał w tyle i ma swój język funkcyjny - F#. W tej prezentacji opowiem trochę o tym czym właściwie jest F#, do czego może Ci się przydać i jak zacząć z nim przygodę. Pokażę też kilka możliwości tego języka, które uważam za najbardziej interesujące. Nie będę natomiast zbyt dużo mówił o programowaniu funkcyjnym. 
Bio: Na co dzień pracuję dla szwedzkiej firmy konsultingowej specjalizującej się w dostarczaniu oprogramowania opartego o platformę .NET. W swojej karierze miałem jednak do czynienia z wieloma innymi technologiami. Lubię odkrywać rzeczy, z którymi nie miałem wcześniej do czynienia i testować je na side projektach. Ostatnio interesuję się programowaniem funkcyjnym. Kiedy nie zajmuję się programowaniem, latam na paralotni, wypadam z samolotów, jeżdżę na jednej narcie albo śpię. Uwielbiam spać.

Zakąską podaną przed główną prelekcją będą "I/O Completion Ports" przygotowane przez Szymona Kulca.
Opis: "I/O Completion Ports" to główny mechanizm obsługujący asynchroniczne I/O. To właśnie on jest podstawą do obsługi tego typu żądań w CLR. Zachęcam do krótkiego zapoznania się z nim.

Zapraszamy, wstęp wolny!
Comments