Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 71. spotkanie WG.NET

opublikowane: 8 sty 2014, 08:03 przez Michał Grzegorzewski
Zapraszam wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 16.01 o godzinie 18.00 w sali 328 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Tym razem posłuchamy Basi Fusińskiej, która opowie nam o programowaniu aplikacji na Windows Phone. Poniżej garść informacji od prelegentki:
Temat:
Programowanie w Windows Phone - niby .Net a jednak...

Abstrakt:
Czy aplikacja pisana na Windows Phone jest tylko kolejnym rodzajem projektu w środowisku .Net? Czy wystarczy jedynie wybrać odpowiedni szablon w Visual Studio i zacząć programować?
To takie proste, czy może warto wiedzieć coś więcej? Na przykład znać frameworki i wzorce projektowe ułatwiające poruszanie się na platformie. Albo zapoznać się ze środowiskiem od strony interfejsu użytkownika, i wiedzieć wg jakich zasad się go buduje. 

Podczas prezentacji pokażę jak stworzyć prostą aplikację natywną, która zrobi coś mniej banalnego niż wszechobecne Hello world! Zademonstruję jak można debuggować i testować kod. Opowiem jak obsługiwać requesty http i jak pracować z bazą danych. Poruszę również temat kontenerów i narzędzi ORM.

Zapraszamy, wstęp wolny!
Comments