Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 146. Spotkanie WG .NET (online)

opublikowane: 16 cze 2021, 02:28 przez Konrad Banaszek
Zapraszamy wszystkich na spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 24.06 o godzinie 18.00. To ostatnie spotkanie przed przerwą wakacyjną 🌴

Oto co mamy w planach:

➡ Prezentacja 1
------------------------
👤 Prelegent: Michał Latoszek
📢 Temat: "DAPR – Building blocks for microservices"

Opis: Budowanie skalowalnych, przenoszalnych i ukierunkowanych zdarzeniowo micro serwisów które rozmawiają ze sobą bezpiecznie. Jak przebudowaliśmy nasz startup – CodeStrikes aby działał lepiej i szybciej z użyciem Dapr’a. W szczególności:
• Pub/Sub i komunikacja synchroniczna pomiędzy serwisami
• Zarządzanie stanem

Bio:  Programuje od ponad 20 lat, często na kilku etatach, więc razem to może nawet z 60... Czasami Team Lead, czasami Chmurowy Architekt, często DevOps, aktualnie Techniczny Product Owner. Fan nowych technologii - do tej pory nie odbiera telefonów z poprzedniej firmy po tym jak oparł tam kilka produktów na Silverlight (blame Microsoft!)

➡ Prezentacja 2
------------------------
👤 Prelegent: Maciej Misztal
📢 Temat:

Opis: Podczas prezentacji przyjrzymy się jak wygląda budowanie aplikacji za pomocą GitHub actions. Nie uciekniemy od porównań do Azure DevOps. Postaramy się odpowiedzieć sobie na pytania jakie są podobieństwa i różnice między rozwiązaniami a także gdzie GitHub actions wypada lepiej a gdzie gorzej niż Azure DevOps.

Bio: Absolwent wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, programuje od ok 5-tego roku życia. Do tej pory zetknąłem się z takimi językami jak: Basic, Pascal, C/C++, Fortran, Ruby, Python, JS/TS, C#. Z .NET'em jestem związany od ok 2010 r. Zaczynałem od Silverlight i WPF, w międzyczasie był Windows Phone, potem zwróciłem się w stronę ASP.NET / WebApi a finalnie w stronę ASP.NET Core. Jestem 100% samoukiem, nie posiadam formalnego wykształcenia w tym kierunku. Korzystam z praktycznie każdego dostępnego źródła wiedzy i przyswajam ile się da. Interesują mnie zagadnienia związane z DevOps, najczęściej można mnie spotkać na styku developmentu i zagadnień związanych z DevOps, takimi jak infrastruktura, automatyzacja build'ów i release'ów, integracja z platformą hostującą. Jestem wielkim zwolennikiem podejścia "infrastructure as code" a także wielkim fanem konteneryzacji. Prywatnie, pasjonat żeglarstwa - także pełnomorskiego.

Stream: https://www.youtube.com/watch?v=1r3nai2UuAU
Comments