Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 142. Spotkanie WG .NET (online)

opublikowane: 11 lut 2021, 01:46 przez Konrad Banaszek
Zapraszamy wszystkich na spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 25.02 o godzinie 18.00
Z wiadomych względów kontynuujemy formę "online" spotkań, na YouTube.

Oto co mamy w planach:

➡ Snack
------------------------
👤 Prelegent: Sebastian Solnica
📢 Temat: "Klasa Queue"

Opis: Snack ma na celu pokazanie czemu klasa Queue jest fajna.

Bio: Inżynier systemowy z zacięciem do grzebania we wnętrzach aplikacji i systemu operacyjnego.  Moimi "odkryciami" dzielę się na blogu (https://lowleveldesign.org) i na Twitterze (https://twitter.com/lowleveldesign).


➡ Prezentacja
------------------------
👤 Prelegent: Mariusz Krzanowski
📢 Temat: "Asynchronous Intuition"

Opis: Od zawsze interesowałem się przetwarzaniem równoległym i rozproszonym. Przez wiele lat pozwoliło mi to wyrobić „naturalną intuicję” umożliwiającą wychwycenie już na początku, gdzie coś może nie zadziałać. Okazuje się, że nawet pojedynczy proces używający async/await nie jest w stu procentach intuicyjny.
Biblioteki/komponenty z których korzystamy mają pewnego rodzaju zachowanie, które dla nielicznych jest naturalne (w szczególności dla autora 😉) ale mniej doświadczonym koleżankom i kolegom mogą napsuć krwi. I nie piszę tutaj o juniorach. Z rozmów z koleżankami i kolegami z pracy, których seniority-level nie budzi żadnej wątpliwości, wynika, że też miewają kłopoty ze zrozumieniem zawiłości asynchronicznego kodu. Bądźmy szczerzy, zrozumienie programowania asynchronicznego u podstaw jest trudne i niejednokrotnie nieintuicyjne, ze względu na swoją naturę.
Celem mojej prezentacji będzie przyjrzenie się na kilku implementacjom komponentów/klas, których istniejąca implementacja bywa zwodnicza. Skupimy się nie tylko, na znaleziskach ale również wyjaśnimy – mam nadzieję, iż w przystępny sposób – skąd moim zdaniem takie, a nie inne zachowanie zaimplementowanego kodu.

Bio: Aktualnie Senior Software Developer w SoftwareONE. Zawodowo zajmuje się programowaniem od 1999 roku. Przygodę z .NET zacząłem od wersji 1.1. Projektowałem, współtworzyłem systemy zarówno da małych firm jak i dużych korporacji. Od prostych systemów okienkowych po rozwiązania działające 24/7. Zajmując role od dewelopera po architekta. Podczas 14-sto miesięcznej podróży dookoła świata udało mi zobaczyć wiele wartościowych miejsc, przygody opisane są na https://lastboardingcall.pl.
- Czasem dodam coś na bloga programistycznego https://mrmatrix.net
- Zaprezentuję coś w pracy, na WG-NET albo Warszawskich Dniach Informatyki https://www.youtube.com/playlist?list=PLawHeNVo3g_3c0hreNpFX2apLkcSHYWhV
- Ćwierknę na https://twitter.com/krzanowskim
Comments