Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 140. Spotkanie WG .NET (online)

opublikowane: 7 gru 2020, 08:58 przez Konrad Banaszek   [ zaktualizowane 9 gru 2020, 04:56 ]
Zapraszamy wszystkich na spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 17.12 o godzinie 18.00
Z wiadomych względów kontynuujemy formę "online" spotkań, na YouTube. Edycja świąteczna - szykujemy niespodzianki 🎄

Oto co mamy w planach:

➡ Prezentacja 1
------------------------
👤 Prelegentka: Kinga Gaździńska
📢 Temat: "Cohesion & coupling - zdrowe związki, poradnik programisty"

Opis: SRP, DRY, mikro(nano!)serwisy, modularne monolity, Clean Architecture... Odpowiedzi jest wiele. Czasem jako programiści mamy gotową odpowiedź zanim zrozumiemy pytanie. Oczywiście "jedyną słuszną" odpowiedzią na znakomitą część pytań jest "to zależy", dlatego patrząc na przemyślenia Doświadczonych Ludzi pozastanawiamy się podczas prezentacji nad przesłankami do odseparowania albo połączenia elementów.

Bio: Programistka (głównie .NET) i architektka (in the making) w Grupie Pracuj, absolwentka Politechniki Warszawskiej. Wie, że ciągle więcej nie wie niż wie, a mimo tego nie boi się publicznie dzielić przemyśleniami - uważa, że dzięki temu może dowiedzieć się więcej i szybciej. Ma za sobą wystąpienia m.in. na .NET Developer Days (o GraphQL) i Studenckim Festiwalu Informatycznym (o modelu aktorów w Akka .NET). Interesuje się pracami uwzględniającymi wpływ czynnika białkowego na architekturę (Conway's law itp.). Poza powyższym - lubi języki obce, podróże małe i duże i jest początkującą motocyklistką.

➡ Prezentacja 2
------------------------
👤 Prelegent: Rafał Hryniewski
📢 Temat: "Messaging services in Azure"

Opis: Azure Service Bus, Event Hub, Event Grid czy zwykły Azure Queue? Wśród usług pozwalających na wymianę różnego rodzaju komunikatów w Azure mamy w czym wybierać. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy dokonać właściwego wyboru, by rozwiązać nasze problemy.
Na tej prezentacji omówię różnicę między tymi usługami, problemy jakie rozwiązują i najlepsze ich zastosowania. Postaram się w 45 minut przekazać Ci wiedzę niezbędną do zdecydowania się na jedną lub kilka z nich oraz zbudowania sensownej architektury o nie opartej.

Bio: Na co dzień pracuję jako .NET Developer w Billennium. Oprócz tego zajmuję się chmurą, bazami danych i wszystkim co nowe i ciekawe. Jestem jednym z liderów Białostockiej Grupy .NET, Microsoft Azure User Group Poland w Białymstoku i jednym z organizatorów konferencji Programistok. Bywam też na przeróżnych spotkaniach w Polsce jako prelegent. Od czasu do czasu bloguję, a w wolnych chwilach sięgam po książki i komiksy lub zamieniam się w szalonego kucharza amatora. Strona: https://hryniewski.net/
Comments