Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 137. Spotkanie WG .NET (online)

opublikowane: 20 wrz 2020, 03:43 przez Konrad Banaszek
Wracamy po przerwie wakacyjnej ☀
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 24.09 o godzinie 18.00
Z wiadomych względów kontynuujemy formę "online" spotkań, na YouTube.

Oto co mamy w planach:

➡ Prezentacja 1
------------------------
👤 Prelegent: Tomasz Sitarek
📢 Temat: "Czy ten kod łamie LSP?"

Opis:
Barbara Liskov wraz z Jeannette Wing opisały 4 konieczne warunki wymagane do tego, aby kod spełniał Liskov Substitution Principle. W trakcie krótkiej prezentacji przejdziemy razem przez te kryteria, omówimy je i zobaczymy ich działanie na przykładach w języku C#. Po tej prezentacji bez trudu rozpoznasz naruszenia LSP (nawet te mniej oczywiste) w każdym code review jakie wpadnie w Twoje ręce.

Bio:
Programista, architekt i konsultant z bogatym 10-letnim doświadczeniem zdobytym w dużych międzynarodowych organizacjach i w mniejszych polskich firmach. Absolwent wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Pracował naukowo i dydaktycznie na swoim macierzystym wydziale. Miłośnik DDD, testów, dbałości o detale i inżynierskiego podejścia do problemów. Wyznaje zasadę, że lepiej zadać o jedno pytanie więcej niż coś przeoczyć. Prowadzi bloga pod adresem https://www.seeitsharp.pl/ 

Poziom: średnio-zaawansowany

➡ Prezentacja 2
------------------------
👤 Prelegent: Dominik Przywara
📢 Tytuł: "Whose Task is this?"

Opis:
.NET to piękny twór, który potrafi wyręczyć nas w wielu czynnościach. Zwalnianie pamięci? Przecież jest GC. Asynchroniczna metoda? Przecież mamy async. Tylko czy na pewno?" 

Bio: 
Lead Software Engineer w Sopra Steria wytwarzający oprogramowanie przy użyciu technologii Microsoft. Współzałożyciel Śląskiej Grupy Microsoft, konsultant, trener.

Poziom: średnio-zaawansowany
Comments