Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 136. Spotkanie WG .NET (online)

opublikowane: 5 cze 2020, 07:57 przez Konrad Banaszek
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 18.06 o godzinie 18.00
Z wiadomych względów nie możemy zrealizować spotkania "offline" i przenosimy się ponownie na YouTube. Będzie to trzecie spotkanie w formie "online", jednocześnie ostatnie spotkanie przed wakacjami.

Oto co mamy w planach:

➡ Prezentacja 1
------------------------
👤 Prelegent: Oskar Dudycz
📢 Temat: "Event Sourcing w praktyce przy użyciu Marten"

Opis: 
Event Sourcing jest jak Nessie, każdy o nim słyszał, niewiele go widziało. Uważany jest (wg mnie niesłusznie) za trudny wzorzec architektoniczny, nadający się do specyficznych rozwiązań. W swoim wystąpieniu planuję pokazać, że wbrew potocznej opinii jest to dosyć prosty wzorzec dający duże możliwości, np. 
- lepsze zrozumienie domeny biznesowej, 
- elastyczność, 
- możliwość poruszania się w czasie, powrotu do specyficznego miejsca w systemie, 
- audotyowalność 

Zaprezentowane to zostanie na konkretnej aplikacji używającej Marten z .NET Core. Przyprawione to będzie dozą CQRS i DDD.

Bio:
Lider techniczny, programista pragmatyk z natury, szef zespołu z upodobania do ludzi. Karierę zaczynał gdy StackOverflow nie istniał. Ostatnimi czasy najbardziej zainteresowany tematami Event Sourcing, Domain Driven Design, modularności oraz skalowalności.

Maitainer biblioteki Marten [http://jasperfx.github.io/marten/documentation/] umożliwiającej Event Sourcing w .NET Core.

Od czasu do czasu bloguje na: http://oskar-dudycz.pl/ Aktywnie udziela się na https://twitter.com/oskar_at_net.

Twórca darmowego ebooka "Fakty i Mity o Event Sourcing": http://www.szkola-event-sourcing.pl

Poziom:
Praktyczne wprowadzenie, ale zakładam, że mówię do ludzi, którzy już jakieś systemy napisali (nie do zupełnych juniorów).

➡ Prezentacja 2
------------------------
👤 Prelegent: Marian Dziubiak
📢 Tytuł: "Leniwa ewaluacja, czyli Haskell na .NET"

Opis:
Prezentacja będzie o różnicy między gorliwą i leniwą ewaluacją, w jaki sposób cały język może być leniwy, jak kompilowany jest Haskell i o mojej pracy magisterskiej, w której opisuję wydajne środowisko uruchomieniowe dla leniwych obliczeń na platformie .NET. Będzie trochę o performancie.

Bio:
Marian studiuje informatykę na UW. Darzy .NET miłością już od 5 lat, a programowanie funkcyjne od 3 lat. Czasami pisze posty na swojego technicznego bloga, a większość czasu poza nauką poświęca na sport quidditch, pełniąc funkcję prezesa w Polskiej Lidze Quidditcha.

Poziom:
Średnio zaawansowany, ale będzie trochę podstawowych rzeczy na początku.

Comments