Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 135. Spotkanie WG .NET (online)

opublikowane: 7 maj 2020, 02:45 przez Konrad Banaszek
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 21.05 o godzinie 18.00
Z wiadomych względów nie możemy zrealizować spotkania "offline" i przenosimy się ponownie na YouTube. Będzie to drugie w historii grupy spotkanie "online" 😃

Streaming: https://www.youtube.com/watch?v=MOUr7byqF8o

Oto co mamy w planach:

➡ Prezentacja 1
------------------------
Prelegent: Kamil Grzybek
Temat: Modular Monolith Architecture: One to rule them all

Opis:
"Jeden, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie odnaleźć, Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać."

Zachłyśnięcie się architekturą mikrousługową trwa już ładnych parę lat. Falstart jaki popełniliśmy w IT adoptując architekturę systemu rozproszonego bez uzasadnionych driverów architektonicznych boli niejeden zespół developerski i utrzymaniowy do dnia dzisiejszego. Historia lubi zataczać krąg, dlatego do łask wracają niechlubne "Monolity". Czy rzeczywiście architektura monolityczna jest zła?

Na prezentacji zostanie omówiony Modularny Monolit - młodszy brat monolitu, który dba o dobre imię architektury monolitycznej. Omówione zostaną główne cechy takiego systemu jak modularność oraz drivery architektoniczne, które za tą architekturą przemawiają wraz z tymi, które skłaniają do podziału Monolitu i migracji do architektury mikrousługowej.

Podczas sesji zaprezentowany zostanie jeden ze sposobów zaprojektowania Modularnego Monolitu, zgodny z najlepszymi praktykami i wzorcami projektowymi znanymi w środowisku inżynierii systemów IT.

Poziom: średnio-zaawansowany

Bio: Architekt, Team Leader oraz programista związany z technologią .NET od ponad 11 lat. Absolwent Politechniki Warszawskiej i kierunku Informatyka o specjalizacji Inżynieria
Oprogramowania. Zwolennik podejścia Software Craftsmanship, Agile, automatyzacji, Czystego Kodu oraz pragmatycznego rozwiązywania problemów zgodnie z ich klasą. Pasjonat tematów związanych zarchitekturą oprogramowania i projektowaniem systemów. Entuzjasta i praktyk Domain-Driven Design. Przemyślenia dotyczące wytwarzania oprogramowania opisuje na swoim blogu http://www.kamilgrzybek.com i Twitterze: @kamgrzybek.
Związany z firmą ITSG Global, gdzie jako architekt, programista i konsultant odpowiedzialny jest za wytwarzanie oprogramowania dla firm z branży finansowej, medycznej i Big Data.
Prywatnie - mąż, tata ukochanej córeczki, opiekun niesfornego psa, biegacz - amator i pasjonat samodoskonalenia żyjący zgodnie z Sokratesową dewizą - "wiem, że nic wiem".➡ Prezentacja 2
------------------------
Prelegent: Maciej Misztal
Tytuł: Ephemeral test environments with Azure DevOps; Docker & AKS

Opis:
Implementing CI/CD on a project can be frustrating, especially if it takes ages to requisition a new test environment.What if test environments were ephemeral, running on an agent or in AKS, provisioned on the fly and torn down after they are no longer needed?

Poziom: 400 (Expert material)

Bio:
Absolwent wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, programuje od ok 5-tego roku życia. Do tej pory zetknąłem się z takimi językami jak: Basic, Pascal, C/C++, Fortran, Ruby, Python, JS/TS, C#. Z .NET'em jestem związany od ok 2010 r. Zaczynałem od Silverlight i WPF, w międzyczasie był Windows Phone, potem zwróciłem się w stronę ASP.NET / WebApi a finalnie w stronę ASP.NET Core. Jestem 100% samoukiem, nie posiadam formalnego wykształcenia w tym kierunku. Korzystam z praktycznie każdego dostępnego źródła wiedzy i przyswajam ile się da. Interesują mnie zagadnienia związane z DevOps, najczęściej można mnie spotkać na styku developmentu i zagadnień związanych z DevOps, takimi jak infrastruktura, automatyzacja build'ów i release'ów, integracja z platformą hostującą. Jestem wielkim zwolennikiem podejścia "infrastructure as code" a także wielkim fanem konteneryzacji. Prywatnie, pasjonat żeglarstwa - także pełnomorskiego. 
Comments