Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 132. Spotkanie WG .NET

opublikowane: 8 sty 2020, 00:16 przez Konrad Banaszek
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 16.01 o godzinie 18.00 w sali 101 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

## SNACK

Prelegent: Kamil Grzybek
"Productive Programmer: How to provide more value in less time."

Opis:
Dzisiejszy świat nie wspiera produktywnej pracy. Technologia to miecz obusieczny - z jednej strony szybkie komputery i zaawansowane aplikacje umożliwiają nam efektywną pracę, z drugiej strony internet, social media i telefony zabierają nam uwagę i koncentrację. O te cenne zasoby zabiegają również ludzie z naszego otoczenia zasypując nas "pilnymi" kwestiami, domagając się realizacji zadań "na wczoraj" a zarazem oczekując dostarczania produktów najwyższej jakości.

Na prezentacji przedstawione zostaną proste do wdrożenia metody i techniki zwiększające produktywność - zarówno w pracy programisty jak i w jego życiu prywatnym. Nie chodzi bowiem o to, aby pracować więcej - chodzi o to, aby pracować mądrzej. A jak pracować mądrzej? Po odpowiedź na to pytanie, jak i inne związane z organizacją swojej pracy, zapraszam na sesję.

Bio:
Architekt, Team Leader oraz programista związany z technologią .NET od ponad 12 lat. Absolwent Politechniki Warszawskiej i kierunku Informatyka o specjalizacji Inżynieria Oprogramowania. Zwolennik podejścia Software Craftsmanship, Agile, automatyzacji, Czystego Kodu oraz pragmatycznego rozwiązywania problemów zgodnie z ich klasą. Pasjonat tematów związanych z architekturą oprogramowania i projektowaniem systemów. Entuzjasta i praktyk Domain-Driven Design. Popularyzator architektury Modularnego Monolitu oraz wysokiej jakości programowania obiektowego. Przemyślenia i wnioski opisuje na swoim blogu https://www.kamilgrzybek.com i Twitterze: @kamgrzybek.
Związany z firmą ITSG Global, gdzie jako architekt, programista i konsultant odpowiedzialny jest za wytwarzanie oprogramowania dla firm z branży finansowej, medycznej i Big Data.
Prywatnie - mąż, tata ukochanej córeczki, opiekun niesfornego psa, biegacz - amator i pasjonat samodoskonalenia żyjący zgodnie z Sokratesową dewizą - "wiem, że nic wiem".

## PREZENTACJA 1

Prelegent: Krzysztof Stolarz
"Wysoka wydajność z Docker-em: przygody"

Opis:
Czy dotnet potrafi w kontenery? W zeszłym roku testowaliśmy wydajność naszego systemu na Docker-ze. Podczas prezentacji przedstawię historia prób, testy wydajności, drobne smaczki, lekcje do odrobienia i wnioski końcowe.

Bio:
Inżynier oprogramowania pracujący nad Real-time Bidding w Adform. Amator Dockera. Podczas dnia obsługuje miliony zapytań na sekundę używając mocy NGINXa, Lua i C#. Wcześniej rozwijał systemy Windows Phone i Windows 10 pracując w Microsoft-cie. Nie prowadzi bloga.

## PREZENTACJA 2

Prelegent: Maciej Szymczyk
"Stay calm and Serilog + Elastic Search + Kibana on .NET Core"

Opis:
Wrzuciłeś kiedyś aplikację na produkcję i potem pytałeś klienta co kliknął by odtworzyć nieobsłużony wyjątek?. Ja tak Była to moja pierwsza aplikacja i na swojej skórze przekonałem się jak ważne jest logowanie i monitorowanie. Nie wiedziałem też jak, kto i kiedy korzysta z mojej aplikacji. W tym wykładzie dowiesz się jak podejść do logowania i czemu (szczególnie jeśli jesteś leniwy) warto znać coś takiego jak Serilog i ELK. Przyjrzymy się tematowi na przykładach napisanych w .NET Core.

Bio:
Jestem oficerem WP w stopniu kapitana i służę w Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Prowadzę zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej (głownie Bazy Danych i Systemy Baz Danych). Oprócz świata .NET, poznaję tematy rozproszonego przetwarzania danych (Big Data) i dokumentuje to na blogu https://wiadrodanych.pl. Poza służbą i pracą: amator kolarstwa i triathlonu (jestem w ½ ze stali )
Comments