Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 128. spotkanie WG.NET

opublikowane: 10 wrz 2019, 02:19 przez Konrad Banaszek
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 19.09 o godzinie 18.00 w sali 101 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

## SNACK
Prelegent: Sebastian Solnica
"O FUSE, czyli jak napisać własny system plików"

Opis: FUSE (Filesystem in Userspace) na Linuksie gości już od dawna, nieco później zawitało na Windowsa. Podczas snacka pokażę jak ten twór działa i jak możemy stworzyć własny file system w języku zarządzanym.

BIO: Inżynier systemowy z zacięciem do grzebania we wnętrzach aplikacji i systemu operacyjnego. Od czasu do czasu publikuję moje "odkrycia" na blogu, dostępnym pod adresem https://lowleveldesign.org i na Twitterze (@lowleveldesign).

## PREZENTACJA
Prelegent: Mariusz Krzanowski
"Pułapki systemów rozproszonych"

Opis: Podczas wielu lat programowania, odkryłem różne pułapki jakie czyhają podczas projektowania systemów rozproszonych. Celem prezentacji będzie wydobycie na światło dzienne znalezisk. Niektóre mogą być wam już znane, a niektóre mogą być totalnym zaskoczeniem. Mam nadzieję, że prezentacja przyniesie wiele użytecznej wiedzy i zapobiegnie potencjalnym błędom, spędzającym sen z oczu. Jak to mówią: lepiej zapobiegać niż leczyć.

BIO: Senior Software Developer w Demant Technology Centre.

Zawodowo zajmuje się programowaniem od 1999 roku. Przygodę z .NET zacząłem od wersji 1.1. Projektowałem, współtworzyłem systemy zarówno dla małych firm jak i dużych korporacji. Od prostych systemów okienkowych po rozwiązania działające 24/7. Zajmując role od dewelopera po architekta. Można rzec, iż żadnej pracy się nie boję ;)

Czasem dodam coś na bloga programistycznego https://mrmatrix.net albo zaprezentuję coś na WG-NET.

Podczas 14-sto miesięcznej podróży dookoła świata udało mi zobaczyć wiele wartościowych miejsc, przygody opisane są na https://lastboardingcall.pl.
Comments