Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 127. spotkanie WG.NET

opublikowane: 5 cze 2019, 12:41 przez Konrad Banaszek
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 13.06 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

## SNACK 1
Prelegent: Konrad Banaszek
".NET Core Health Checks - quick overview (with Docker and a bit of Azure)"

Opis: Prezentacja-snack o funkcjonalności wprowadzonej w .NET Core 2.2: Health Checks. Będzie szybki przegląd możliwości i konkretne przykłady. Sprawdzimy dostępność usług w grupie zasobów w Azure, zintegrujemy .NET Core Health Check z Docker HEALTHCHECK.

Bio: Programista/Architekt z zamiłowaniem do backendowej części, DevOps procesów, Azure i projektowania dobrej architektury. Komercyjnie kodujący od ponad 10 lat, prawie zawsze związany z .NET i stosem Microsoftu. Konsultant w KMD Poland, jeden z liderów Warszawskiej Grupy .NET. Poza programowaniem: okazjonalny podróżnik, nie może oderwać się od muzyki (koncerty, winyle), fan filmowych dramatów.

## PREZENTACJA 1
Prelegent: Bartek Stopa
"Architektura multi-tenant w aplikacji webowej (Microsoft Azure)"

Bio: Cloud Architect w firmie WealthArc która dostarcza usługi typu SaaS dla sektora finansowego. Karierę rozpoczął ponad 10 lat temu. Od tego czasu pracował jako programista, Team Leader i Manager. Obecnie jako architekt jest odpowiedzialny za projektowanie, wytwarzanie oraz wdrażanie aplikacji w chmurze. Od początku kariery związany z technologiami Microsoftu. W ostatnich latach dużo uwagi poświęca rozwiązaniom serverless, SaaS i PaaS w Microsoft Azure. Prywatnie fan motocykli.

## PREZENTACJA 2
Prelegent: Marcin Sulecki
"REDIS czyli więcej niż cache"

Opis: REDIS najczęściej kojarzy się z cache. Jednak ta unikalna baza NoSQL, trzymana w pamięci, ma dużo więcej możliwości i zastosowań.
Głównymi zaletami jest prostota, szybkość i funkcjonalność. Przyjdź i przekonaj się sam.
Prezentacja bez slajdów, z kodowaniem na żywo w .NET Core 

Bio: Przygodę z programowaniem zaczął od kartki papieru i czasopismem Bajtek. Z .NET związany od wersji 1.0. Obecnie trener i niezależny programista. Z dala od klawiatury słucha muzyki i ptaków.
Comments