Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 123′. spotkanie WG.NET

opublikowane: 8 lut 2019, 05:44 przez Konrad Banaszek
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 21.02 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Znak prim ′ w tytule jest nie bez powodu - styczniowe spotkanie zostało odwołane z przyczyn od nas niezależnych. Liczymy, że luty odbędzie się bez przeciwpożarowych "niespodzianek". Oto co mamy w planach:


SNACK 1
Prelegent: Sebastian Głogowski
"Zabezpiecz swoje dane, na przykładzie SQL Server Always Encrypted"

Opis:
Prezentacja szyfrowania danych w bazie SQL Server z użyciem mechanizmu Always Encrypted

Bio:
Sebastian Głogowski, software developer
li: https://www.linkedin.com/in/sebastian-g%C5%82ogowski-73b18851/
tt: @s_glogowski

SNACK 2
Prelegent: Sebastian Solnica
"O poskramianiu procesów słów kilka"

Opis: 
Windowsowe joby są ciekawymi obiektami systemu, które pozwalają nakładać rozmaite ograniczenia na procesy. Podczas snacka pokażę jakiego rodzaju są to ograniczenia, kiedy mogą nam się przydać w developerskich walkach i w jaki sposób możemy je wygodnie włączać (tu będzie reklama mojego open-source'owego narzędzia).

Bio:
Inżynier systemowy z zacięciem do grzebania we wnętrzach aplikacji i systemu operacyjnego. Od czasu do czasu publikuję moje "odkrycia" na blogu, dostępnym pod adresem https://lowleveldesign.org i na Twitterze (@lowleveldesign).

PREZENTACJA
Prelegent: Marcin Sulecki
"Maszyna stanów w praktyce"

Opis:
Maszyna stanów może wydawać się nudną, matematyczną koncepcją, o której zwykle zapominamy wraz z zaliczonym egzaminem na studiach. Okazuje się jednak, że dzięki niej można uprościć wiele problemów spotykanych w biznesowych projektach. Pokażę Wam jak użyć maszyny stanów w praktyce i udoskonalić nasze projekty. 

Bio:
Marcin Sulecki, Programista z 20-letnim doświadczeniem, trener, freelancer
mgr informatyki, ukończył UAM w Poznaniu
Strona: http://sulmar.pl
Twitter: @sulmar
Comments