Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 123. spotkanie WG.NET

opublikowane: 6 sty 2019, 12:37 przez Konrad Banaszek
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 17.01 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

SNACK 1

Prelegent: Sebastian Głogowski
"Zabezpiecz swoje dane, na przykładzie SQL Server Always Encrypted"

Opis:
Prezentacja szyfrowania danych w bazie SQL Serwer z użyciem mechanizmu Always Encrypted 

Bio:
Sebastian Głogowski, software developer 
li: https://www.linkedin.com/in/sebastian-g%C5%82ogowski-73b18851/ 
tt: @s_glogowski

SNACK 2

Prelegent: Marian Dziubiak
"Zmienne - od pamięci do rejestru"

Opis:
W jaki sposób zmienne jakich używamy w aplikacji są reprezentowane w pamięci? A jak wyglądają operacje procesora na nich? Czym jest rejestr i na czym polega proces alokacji rejestrów? Odpowiem na te pytania przedstawiając po krótce jak działa JIT i jaki produkuje kod maszynowy. 

Bio: 
Studiuję Informatykę na IV roku na wydziale MIM UW, w wolnym czasie opisuję swoje informatyczne problemy na blogu (www.md-techblog.net.pl), kręce filmy i latam na miotle. Możecie spotkać mnie na tweeterze @MDziubiak


PREZENTACJA

Prelegent: Jerzy Wickowski
"CI / CD – Co to? Po co? Jak?"

Opis:
Podczas prezentacji opiszę czym jest Continous Integration/Delivery/Deployment. Przedstawię jakie są różnice między nimi, co możemy zyskać, a co musimy poświęcić w imię automatyzacji.

Bio:
Jestem fanem czystego kodu, refaktoringu i automatyzacji. Wynika to z jednej prostej przyczyny. Nie cierpię marnować czasu ani swojego, ani innych. Uważam, że: Tworzenie oprogramowania to nie tylko pisanie kodu, lecz rozwiązywanie problemów klienta, bądź pomoc w realizacji jego wizji. Od ponad dziesięciu lat tworzę oprogramowanie dla wielu klientów z różnych branż. Zarówno samodzielnie, jak i wraz z zespołem. Prywatnie uwielbiam powolutku podróżować, chodzić po górach, amatorsko robić zdjęcia i ogólnie się nie spieszyć
Comments