Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 107. spotkanie WG.NET

opublikowane: 12 kwi 2017, 02:29 przez Michał Grzegorzewski
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 20.04 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach dwie prezentacje oraz snack, szczegóły poniżej:

1. Grzegorz Wiśniewski - Krótka historia: identyfikatory, snack

Agenda:
Podczas krótkiego wystąpienia opowiem o swoich doświadczeniach związanych z nadawaniem poprawnego typu dla identyfikatorów.

2. Michał Szafrański - Mac dla programistów .NET

Agenda:
Prezentacja możliwości pracy programistów .NET w systemie macOS.
Odpowiem na pytanie "dlaczego możemy śmiało przesiadać się na Maca będąc programistą .NET?”. Zaprezentuję jakie narzędzia mamy dostępne na Macu, które są używane w Windows oraz zachęcę do przesiadki i wykorzystania produktywności, jaką daje system macOS.

Bio:
Michał Szafrański, entuzjasta produktów firmy Apple, zafascynowany możliwościami automatyzacji macOS-a, zwiększania produktywności z wykorzystaniem Maca. Długo pracujący w zespole Technologii i Standaryzacji w LUX MED. Obecnie Software Engineer w Accenture, projektujący i tworzący system dla banku PKO BP.

3. Adam Sitnik - Moja niesamowita przygoda z Open Source

Agenda:
Przez wiele lat społeczność .NETa była zamknięta wraz ze swoim ulubionym framework’iem. Niedawno wszystko zaczęło się zmieniać. Wszystkie najważniejsze komponenty ekosystemu .NET jak kompilatory, maszyna wirtualna i ASP.NET są teraz otwarte.
Czy zastanawiałeś się czy samemu nie zacząć się udzielać?
Chciałbyś, ale nie wiesz od czego zacząć?
Podczas tej prezentacji opowiem o mojej niesamowitej przygodzie z OSS, która na dobre zmieniła moje życie i podejście do programowania. Podzielę się moimi doświadczeniami i przemyśleniami, które pomogą odpowiedzieć na takie pytania jak:
- Dlaczego warto zacząć?
- Od czego zacząć?
- Czego unikać?
- Czego można się nauczyć?
- Co można zyskać?
- Na czym warto się skupić?
- Jakie są wady?
- Co może Cię zaskoczyć?

i wiele innych..
O mnie: Pasjonat technologii .NET, kontrybutor BenchmarkDotNet, CoreCLR i corefxlab.

Wstęp wolny, zapraszamy!
Comments