Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 105. spotkanie WG.NET

opublikowane: 2 lut 2017, 04:26 przez Michał Grzegorzewski
Po najnowszych zmianach w programie MVP, do grona wyróżnionych dołączył Konrad Kokosa, który od samego początku swojej aktywności jest blisko związany z WG.NET. Tym samym świętujemy dalej i w lutym zapraszamy wszystkich na spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 9.02 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Ale zanim podamy agendę, to jeszcze jedna informacja.

W tym roku również mamy przyjemność partnerowania WROC# (wrocsharp.com) i w związku z tym mamy do rozlosowania wejściówki. Organizatorzy zmienili nieco formułę i dlatego mamy dostępną jedną wejściówkę darmową oraz 3 płatne (150zł). Jeśli chcesz wziąć udział w tej imprezie, a jesteś do tego bywalcem spotkań WG.NET, to wypełnij formularz zgłoszeniowy, a spośród zgłoszeń wylosujemy dostępne nam wejściówki

http://tnij.org/wgnetwrocsharp2017

Zgłoszenia przyjmujemy do końca tygodnia (do 2017-02-06 00:00)

A teraz nasze plany na to spotkanie:

1. Konrad Kokosa - Jak i po co skompilować .NET Core? (snack)
Czas: ~15min

2. Grzegorz Wiśniewski - Biznesowe zastosowania System.Guid (snack)
Czas: ~20-25min

3. Marian Dziubiak - F# web development
Abstrakt:
Tworzenie aplikacji webowych dość naturalnie wpasowuje się w programowanie obiektowe. Jednak takie frameworki jak ASP.NET MVC czy EF wymagają olbrzymiej ilości kodu aby stworzyć prostą aplikację. Dlatego tworzenie aplikacji może okazać się łatwiejsze w języku funkcyjnym, w F#. Przy użyciu biblioteki Suave można w prosty i funkcyjny sposób tworzyć aplikacje webowe. Rozszerzając ją o DotLiquid możemy również w prosty sposób tworzyć widoki HTML. Na przykładzie projektu, który robię w ramach przedmiotu Bazy Danych (studia), chciałbym zaprezentować wam jak wygląda programowanie webowe w F#, jak działa Suave, jakie mamy zalety w porównaniu z C# i jakie miałem po drodze trudności.

4. Piotr Stapp - Pogromcy mitów: HTTP/2 i wydajność stron WWW

Abstrakt:
Wielu deweloperów pokłada nadzieje w HTTP/2, który już wkrótce ma być powszechny. Jednakże, czy wszystkie problemy zostaną magicznie rozwiązane?
Zaczniemy od historii, dotkniemy tego co jest dzisiaj, a potem skupimy się na najbliższej przyszłości. Uwzględniając m.in: HTTP/2, FLIF i WebP czy Google HTML/CSS Style Guide.
Kilka mitów i pseudo-faktów zostanie sprawdzonych i obalonych na żywo.
Czas: ~1h

Wstęp wolny, zapraszamy!
Comments