Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 104. spotkanie WG.NET - MVP Party!

opublikowane: 10 sty 2017, 03:05 przez Michał Grzegorzewski
Styczeń zaowocował kolejnymi nominacjami do prestiżowego tytułu MVP, w tym dwiema w kategoriach deweloperskich. Jednym z nagrodzonych jest lider Warszawskiej Grupy .NET - Szymon Kulec, drugim - lider Wrocławskiej Grupy .NET - Paweł Łukasik.
W czasie najbliższego spotkania będziemy wspólnie ze świeżo upieczonymi MVP świętować to wydarzenie i w związku z tym zapraszamy wszystkich w czwartek, 19 stycznia na godzinę 18.00 do sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Planujemy dwie prezentacje oraz mały poczęstunek. Poniżej szczegóły.

1. Paweł Łukasik - Hakowanie ILa


W codziennej pracy używamy .NETa kodując w C#, F# czy VB. Ale siedzący pod spodem IL daje nam trochę większe możliwości niż to co mamy dostępne na co dzień. W prezentacji pokażę przydatne, nieprzydatne oraz ciekawe możliwości które daje nam IL jeśli tylko pozwolimy sobie na jego poznanie.

Blog: http://blog.octal.pl/

2. Szymon Kulec - Keep Its Storage Simple Stupid
an opinionated guide to NoSQL with Azure Storage and Event Driven Architecture


Podczas prezentacji podzielę się z Wami wnioskami z projektu w podejściu SAAS, bazującego na podstawowym serwisie chmury Azure, Windows Azure Storage. Zaczniemy od tego, co oferują wybrane serwisy i tego jakie mają ograniczenia. Następnie przejdę przez założenia projektu, które go ukształtowały i omówię architekturę zbudowaną tak, aby tanio i sprawnie zaadresować wcześniej pokazane potrzeby. To, co istotne, to fakt, że zaprezentowane techniki projektowania zastosować można nie tylko w Azure Storage, ale także używając innych baz NoSQL i rozwiązań chmurowych.

Blog: https://blog.scooletz.com
Twitter: https://twitter.com/scooletz

Proszę o w miarę możliwości jak najszybszą odpowiedź na zaproszenie - ułatwi nam to przygotowanie spotkania.

Wstęp wolny, zapraszamy!
Comments