Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 103. spotkanie WG.NET

opublikowane: 8 gru 2016, 07:10 przez Michał Grzegorzewski
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 15.12 o godzinie 18.00 w sali 329 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach dwie prezentacje, szczegóły poniżej:

1. Piotr Gankiewicz - Warden - monitorowanie zasobów i aplikacji
Przewidywany czas: 50 min.

Abstrakt: Monitorowanie aplikacji oraz szeroko pojętych zasobów (bazy danych, pliki, procesy, API itp.) to coś z czym prawie każdy z nas ma do czynienia na co dzień. Mnogość usług jak NewRelic, AppDynamics lub Nagios daje poczucie, że można zrobić praktycznie wszystko i zabezpieczyć się przed każdą ewentualnością ale czy na pewno? Co jeżeli chcemy wykonać jakąś niestandardową akcję np. uruchomić kawałek własnego kodu lub jakiś skrypt? Czy jesteśmy zmuszeni do pisania własnej aplikacji-monitora? Zaprezentuję projekt open source o nazwie Warden (https://getwarden.net), który rozwijałem (i nadal rozwijam) w ramach konkursu "Daj Się Poznać 2016". Przedstawię liczne rozszerzenia  dostępne jako paczki NuGet, które w łatwy i szybki sposób pozwalają stworzyć aplikację służącą do monitorowania dowolnych zasobów. Opowiem również o planach związanych z rozwojem nowego API oraz aplikacji webowej docelowo umożliwiającej wgląd w metryki, dane historyczne i konfigurację Wardena bez konieczności znajomości programowania.

Bio: Pasjonat platformy .NET, języka C#, technologii webowych, a od niedawna również Dockera i mikroserwisów.
Podwójny zwycięzca konkursu "Daj Się Poznać 2016" (nagroda główna + nagroda od Microsoft), bloger (http://piotrgankiewicz.com) i kontrybutor open source https://spetz.github.io. Z wykształcenia mgr inż. informatyki po AGH (niedoszły oficer Wojska Polskiego), dodatkowo zakręcony w temacie sportów walk i siłowo-wytrzymałościowych, zdrowego trybu życia. W wolnym czasie (głównie letnim) motocyklista.

2. Dariusz Pawlukiewicz - CQRS & Event Sourcing
Przewidywany czas: 50-55 min.

Abstrakt: Command Query Responsibility Segregation (CQRS) oraz Event Sourcing to ostatnimi czasy "buzz words" w branży IT. Oprócz niepodważalnych zalet płynących ze stosowania tych dwóch rozwiązań w społeczności pokutuje stwierdzenie, że sam koncept jak i implementacja są niemalże trywialne. Czy aby na pewno? Podczas prezentacji postaramy się wspólnie dowiedzieć czym oba te podejścia są, jakie korzyści płyną z ich stosowania, jak możemy dzięki nim zaprojektować nasz system oraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie czy wszystko jest rzeczywiście tak proste jak się to przedstawia.

Bio: Programista pasjonat. Za sprawą konkursu "Daj Się Poznać" świeżo upieczony blogger oraz podcaster. Uwielbia poznawać nowe, ciekawe technologie i nie boi się używać ich w swoich projektach. Fan TypeScript oraz frameworku Aurelia. Entuzjasta DDD, CQRS i Event Sourcingu. Na co dzień pracuje jako Full Stack Developer w firmie Connectis_.

Wstęp wolny, zapraszamy!
Comments