Aktualności‎ > ‎

Zaproszenie na 102. spotkanie WG.NET

opublikowane: 10 lis 2016, 01:44 przez Michał Grzegorzewski
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 17.11 o godzinie 18.00 w sali 107 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach jedną prezentację oraz snacki, szczegóły poniżej:

1. Krzysztof Zmorzyński - Model unbinders w T4MVC i wydajność Html.ActionLink w ASP.NET MVC (snack)

2. Marian Dziubiak - Dotnetowiec na Linuxie (snack)

Opis: Jak wygląda sytuacja z tworzeniem aplikacji .NET na Linux oraz jakie istnieją narzędzia dla programistów na tej platformie.

3. Adam Sitnik - Exceptional Exceptions in .NET

Abstrakt:
Przez ostatnich kilka lat tworzyłem krytyczne oprogramowanie dla branży energetycznej. Były to między innymi system odpowiedzialne za zapobieganie brakom dostaw prądu, wykrywanie krytycznych zdarzeń czy aktualnie automatyczne handlowanie energią na giełdzie. W tym czasie spotkałem się z wieloma różnymi przypadkami krytycznymi, które wynikały z wyjątkowego i mało intuicyjnego zachowania CLR.
Podczas tej prezentacji omówię:
- Wyjątkowe rzeczy w obsłudze wyjątków
- Constrained Execution Regions
- Wyjątkowe wyjątki
- Kwestie wydajności pod kątem obsługi wyjątków
Dowiecie się między innymi tego w jakich warunkach bloki finally się nie wykonają, jakich wyjątków nie można przechwycić, które zostaną ukryte, które zostaną pominięte i jak można je sprowokować ;) Ponadto opowiem jak wszystkie elementy obsługi wyjątków wpływają na wydajność i co można z tym zrobić.

Twitter: https://twitter.com/SitnikAdam
GitHub: https://github.com/adamsitnik

O mnie: Pasjonat technologii .NET, kontrybutor BenchmarkDotNet, CoreCLR i corefxlab.

Wstęp wolny, zapraszamy!

Comments