Aktualności

Zaproszenie na 137. Spotkanie WG .NET (online)

opublikowane: 20 wrz 2020, 03:43 przez Konrad Banaszek

Wracamy po przerwie wakacyjnej ☀
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 24.09 o godzinie 18.00
Z wiadomych względów kontynuujemy formę "online" spotkań, na YouTube.

Oto co mamy w planach:

➡ Prezentacja 1
------------------------
👤 Prelegent: Tomasz Sitarek
📢 Temat: "Czy ten kod łamie LSP?"

Opis:
Barbara Liskov wraz z Jeannette Wing opisały 4 konieczne warunki wymagane do tego, aby kod spełniał Liskov Substitution Principle. W trakcie krótkiej prezentacji przejdziemy razem przez te kryteria, omówimy je i zobaczymy ich działanie na przykładach w języku C#. Po tej prezentacji bez trudu rozpoznasz naruszenia LSP (nawet te mniej oczywiste) w każdym code review jakie wpadnie w Twoje ręce.

Bio:
Programista, architekt i konsultant z bogatym 10-letnim doświadczeniem zdobytym w dużych międzynarodowych organizacjach i w mniejszych polskich firmach. Absolwent wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Pracował naukowo i dydaktycznie na swoim macierzystym wydziale. Miłośnik DDD, testów, dbałości o detale i inżynierskiego podejścia do problemów. Wyznaje zasadę, że lepiej zadać o jedno pytanie więcej niż coś przeoczyć. Prowadzi bloga pod adresem https://www.seeitsharp.pl/ 

Poziom: średnio-zaawansowany

➡ Prezentacja 2
------------------------
👤 Prelegent: Dominik Przywara
📢 Tytuł: "Whose Task is this?"

Opis:
.NET to piękny twór, który potrafi wyręczyć nas w wielu czynnościach. Zwalnianie pamięci? Przecież jest GC. Asynchroniczna metoda? Przecież mamy async. Tylko czy na pewno?" 

Bio: 
Lead Software Engineer w Sopra Steria wytwarzający oprogramowanie przy użyciu technologii Microsoft. Współzałożyciel Śląskiej Grupy Microsoft, konsultant, trener.

Poziom: średnio-zaawansowany

Zaproszenie na 136. Spotkanie WG .NET (online)

opublikowane: 5 cze 2020, 07:57 przez Konrad Banaszek

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 18.06 o godzinie 18.00
Z wiadomych względów nie możemy zrealizować spotkania "offline" i przenosimy się ponownie na YouTube. Będzie to trzecie spotkanie w formie "online", jednocześnie ostatnie spotkanie przed wakacjami.

Oto co mamy w planach:

➡ Prezentacja 1
------------------------
👤 Prelegent: Oskar Dudycz
📢 Temat: "Event Sourcing w praktyce przy użyciu Marten"

Opis: 
Event Sourcing jest jak Nessie, każdy o nim słyszał, niewiele go widziało. Uważany jest (wg mnie niesłusznie) za trudny wzorzec architektoniczny, nadający się do specyficznych rozwiązań. W swoim wystąpieniu planuję pokazać, że wbrew potocznej opinii jest to dosyć prosty wzorzec dający duże możliwości, np. 
- lepsze zrozumienie domeny biznesowej, 
- elastyczność, 
- możliwość poruszania się w czasie, powrotu do specyficznego miejsca w systemie, 
- audotyowalność 

Zaprezentowane to zostanie na konkretnej aplikacji używającej Marten z .NET Core. Przyprawione to będzie dozą CQRS i DDD.

Bio:
Lider techniczny, programista pragmatyk z natury, szef zespołu z upodobania do ludzi. Karierę zaczynał gdy StackOverflow nie istniał. Ostatnimi czasy najbardziej zainteresowany tematami Event Sourcing, Domain Driven Design, modularności oraz skalowalności.

Maitainer biblioteki Marten [http://jasperfx.github.io/marten/documentation/] umożliwiającej Event Sourcing w .NET Core.

Od czasu do czasu bloguje na: http://oskar-dudycz.pl/ Aktywnie udziela się na https://twitter.com/oskar_at_net.

Twórca darmowego ebooka "Fakty i Mity o Event Sourcing": http://www.szkola-event-sourcing.pl

Poziom:
Praktyczne wprowadzenie, ale zakładam, że mówię do ludzi, którzy już jakieś systemy napisali (nie do zupełnych juniorów).

➡ Prezentacja 2
------------------------
👤 Prelegent: Marian Dziubiak
📢 Tytuł: "Leniwa ewaluacja, czyli Haskell na .NET"

Opis:
Prezentacja będzie o różnicy między gorliwą i leniwą ewaluacją, w jaki sposób cały język może być leniwy, jak kompilowany jest Haskell i o mojej pracy magisterskiej, w której opisuję wydajne środowisko uruchomieniowe dla leniwych obliczeń na platformie .NET. Będzie trochę o performancie.

Bio:
Marian studiuje informatykę na UW. Darzy .NET miłością już od 5 lat, a programowanie funkcyjne od 3 lat. Czasami pisze posty na swojego technicznego bloga, a większość czasu poza nauką poświęca na sport quidditch, pełniąc funkcję prezesa w Polskiej Lidze Quidditcha.

Poziom:
Średnio zaawansowany, ale będzie trochę podstawowych rzeczy na początku.

Zaproszenie na 135. Spotkanie WG .NET (online)

opublikowane: 7 maj 2020, 02:45 przez Konrad Banaszek

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 21.05 o godzinie 18.00
Z wiadomych względów nie możemy zrealizować spotkania "offline" i przenosimy się ponownie na YouTube. Będzie to drugie w historii grupy spotkanie "online" 😃

Streaming: https://www.youtube.com/watch?v=MOUr7byqF8o

Oto co mamy w planach:

➡ Prezentacja 1
------------------------
Prelegent: Kamil Grzybek
Temat: Modular Monolith Architecture: One to rule them all

Opis:
"Jeden, by wszystkimi rządzić, jeden, by wszystkie odnaleźć, Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać."

Zachłyśnięcie się architekturą mikrousługową trwa już ładnych parę lat. Falstart jaki popełniliśmy w IT adoptując architekturę systemu rozproszonego bez uzasadnionych driverów architektonicznych boli niejeden zespół developerski i utrzymaniowy do dnia dzisiejszego. Historia lubi zataczać krąg, dlatego do łask wracają niechlubne "Monolity". Czy rzeczywiście architektura monolityczna jest zła?

Na prezentacji zostanie omówiony Modularny Monolit - młodszy brat monolitu, który dba o dobre imię architektury monolitycznej. Omówione zostaną główne cechy takiego systemu jak modularność oraz drivery architektoniczne, które za tą architekturą przemawiają wraz z tymi, które skłaniają do podziału Monolitu i migracji do architektury mikrousługowej.

Podczas sesji zaprezentowany zostanie jeden ze sposobów zaprojektowania Modularnego Monolitu, zgodny z najlepszymi praktykami i wzorcami projektowymi znanymi w środowisku inżynierii systemów IT.

Poziom: średnio-zaawansowany

Bio: Architekt, Team Leader oraz programista związany z technologią .NET od ponad 11 lat. Absolwent Politechniki Warszawskiej i kierunku Informatyka o specjalizacji Inżynieria
Oprogramowania. Zwolennik podejścia Software Craftsmanship, Agile, automatyzacji, Czystego Kodu oraz pragmatycznego rozwiązywania problemów zgodnie z ich klasą. Pasjonat tematów związanych zarchitekturą oprogramowania i projektowaniem systemów. Entuzjasta i praktyk Domain-Driven Design. Przemyślenia dotyczące wytwarzania oprogramowania opisuje na swoim blogu http://www.kamilgrzybek.com i Twitterze: @kamgrzybek.
Związany z firmą ITSG Global, gdzie jako architekt, programista i konsultant odpowiedzialny jest za wytwarzanie oprogramowania dla firm z branży finansowej, medycznej i Big Data.
Prywatnie - mąż, tata ukochanej córeczki, opiekun niesfornego psa, biegacz - amator i pasjonat samodoskonalenia żyjący zgodnie z Sokratesową dewizą - "wiem, że nic wiem".➡ Prezentacja 2
------------------------
Prelegent: Maciej Misztal
Tytuł: Ephemeral test environments with Azure DevOps; Docker & AKS

Opis:
Implementing CI/CD on a project can be frustrating, especially if it takes ages to requisition a new test environment.What if test environments were ephemeral, running on an agent or in AKS, provisioned on the fly and torn down after they are no longer needed?

Poziom: 400 (Expert material)

Bio:
Absolwent wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, programuje od ok 5-tego roku życia. Do tej pory zetknąłem się z takimi językami jak: Basic, Pascal, C/C++, Fortran, Ruby, Python, JS/TS, C#. Z .NET'em jestem związany od ok 2010 r. Zaczynałem od Silverlight i WPF, w międzyczasie był Windows Phone, potem zwróciłem się w stronę ASP.NET / WebApi a finalnie w stronę ASP.NET Core. Jestem 100% samoukiem, nie posiadam formalnego wykształcenia w tym kierunku. Korzystam z praktycznie każdego dostępnego źródła wiedzy i przyswajam ile się da. Interesują mnie zagadnienia związane z DevOps, najczęściej można mnie spotkać na styku developmentu i zagadnień związanych z DevOps, takimi jak infrastruktura, automatyzacja build'ów i release'ów, integracja z platformą hostującą. Jestem wielkim zwolennikiem podejścia "infrastructure as code" a także wielkim fanem konteneryzacji. Prywatnie, pasjonat żeglarstwa - także pełnomorskiego. 

Zaproszenie na 134'. Spotkanie WG .NET

opublikowane: 8 kwi 2020, 00:41 przez Konrad Banaszek

❕ Powtarzamy anulowane w marcu 134. Spotkanie Warszawskiej Grupy .NET

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 23.04 o godzinie 18.00
Z wiadomych względów nie możemy zrealizować spotkania "offline" i przenosimy się na YouTube. Będzie to pierwsze w historii grupy spotkanie "online" 😃


Oto co mamy w planach:

➡ Prezentacja 1
--------------
Prelegent: Piotr Czech
"MSBuild – Tips & Tricks"

Opis:
Pokażę Ci to co na co dzień wykorzystasz przy tworzeniu i wdrażaniu systemów opartych o .NET. Jak za pomocą MSBuild walczyć z „DLL hell”, tworzyć i budować projekty oraz solucje bez powielania pracy. Budowanie własnego SDK? Automatyzacja wdrożeń? Od generowania plików przez automatyczne tworzenie i wdrażanie paczek NuGet aż po wdrożenie kilkuset systemów na raz.

Bio:
Piotr Czech, programista, konsultant, autor devstyle.pl oraz Just Geek IT.

Poziom prezentacji: 
300 według skali MS – średniozaawansowany

➡ Prezentacja 2
--------------
Prelegent: Wojciech Gomoła
"Droga do Reactive Extensions"

Opis:
Podczas spotkania opiszę w jaki sposób zastasowanie Reactive Extensions dało drugą młodość projektowi nad którym niedawno pracowałem. Oprócz samej historii opowiem czym jest RX, ponieważ pomimo swej prostoty i szerokiej gamy potencjalnych zastosowań, jest to koncepcja bardzo rzadko wykorzystywana przez programistów .Net.

Bio:
Programista-wędrowiec, przemierzający różne branże, kraje i technologie, jednak preferujący .Net na wschód od Wisły. Podczas swoich podróży spotkał zarówno rozwiązania szyte na miarę, jak i próbujące być uniwersalne, dla małych, średnich i dużych firm oraz rządu...

Poziom prezentacji: 
między junior a mid, wprowadzenie połączone z case-study.

[ANULOWANE] Zaproszenie na 134. Spotkanie WG .NET

opublikowane: 3 mar 2020, 04:59 przez Konrad Banaszek   [ zaktualizowane 8 kwi 2020, 00:43 ]

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 19.03 o godzinie 18.00 w sali 328 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

## PREZENTACJA 1

Prelegent: Matthias Koch
"Becoming a productive .NET developer with JetBrains Rider"

Opis:
With .NET Core, an explosion of .NET IDE’s happened! There’s good old Visual Studio, but also VS Code and JetBrains Rider, which even work cross-platform. In this talk, we’ll dive into the latter. We’ll explore navigation, code inspections, quick fixes and code generation as well as built-in tooling like local history, version control and docker integration. Also we’ll focus on a few secrets the debugger has to offer, like dependent breakpoints, a smart step-into function and on-the-fly decompilation of third party libraries. Come to this session to learn about this new (and fast!) kid on the block and learn plenty of tips & tricks to enhance your development productivity.

Bio:
Matthias is a passionate C# developer and likes to talk about clean code, testing and tooling in general. Much of his spare time in the last years was devoted to his very own open source projects. He is working at JetBrains as developer advocate for the .NET department. You can follow him on Twitter via @matkoch87.

## PREZENTACJA 2

Prelegent: Wojciech Gomoła
"Droga do Reactive Extensions"

Opis:
Podczas spotkania opiszę w jaki sposób zastasowanie Reactive Extensions dało drugą młodość projektowi nad którym niedawno pracowałem.
Oprócz samej historii opowiem czym jest RX, ponieważ pomimo swej prostoty i szerokiej gamy potencjalnych zastosowań, jest to koncepcja bardzo rzadko wykorzystywana przez programistów .Net.

Bio:
Programista-wędrowiec, przemierzający różne branże, kraje i technologie, jednak preferujący .Net na wschód od Wisły. Podczas swoich podróży spotkał zarówno rozwiązania szyte na miarę, jak i próbujące być uniwersalne, dla małych, średnich i dużych firm oraz rządu...

Poziom prezentacji: między junior a mid, wprowadzenie połączone z case-study.

Zaproszenie na 133. Spotkanie WG .NET

opublikowane: 6 lut 2020, 23:12 przez Konrad Banaszek

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 20.02 o godzinie 18.00 w sali 101 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

## PREZENTACJA 1

Prelegent: Mariusz Krzanowski
"Internet of Things on premises. How to start an adventure with Node-Red™ and Mosquitto™"

Opis:
Podczas prezentacji zamiarzam pokazać Wam jak niskim kosztem zacząć przygodę z Internetem Rzeczy (Internet of Things). Zamierzam pokazać rozwiązania, które nie wymagają do działania popularnej dzisiaj chmury ;) Prezentacja będzie krążyć wokół produktów Node-Red™, Mosquitto™ oraz platformy Arduino współpracującej z wymienionymi produktami. Podczas prezentacji stworzymy jedno proste rozwiązanie. Ponadto, pokazane zostanie wiele gotowych działających przykładów, aby zainspirować Was do wkroczenia w IoT. Mam nadzieję, że też uda mi się was zaskoczyć niektórymi projektami.

Bio:
Senior Software Developer w Demant Technology Centre. Zawodowo zajmuje się programowaniem od 1999 roku. Przygodę z .NET zacząłem od wersji 1.1. Projektowałem, współtworzyłem systemy zarówno da małych firm jak i dużych korporacji. Od prostych systemów okienkowych po rozwiązania działające 24/7. Zajmując role od dewelopera po architekta. Można rzec, iż żadnej pracy się nie boję ;) Czasem dodam coś na bloga programistycznego https://mrmatrix.net albo zaprezentuję coś na WG-NET. Podczas 14-sto miesięcznej podróży dookoła świata udało mi zobaczyć wiele wartościowych miejsc, przygody opisane są na https://lastboardingcall.pl.

Poziom / kategoria:
- Przegląd produktów wraz dużą ilością przykładów.
- Wskazówki konstrukcyjne i architektoniczne.
- Podstawowe wprowadzenie do elektroniki. Prawa Kirchhoffa nie będzie ;)


## PREZENTACJA 2

Prelegent: Tomasz Paczuski
"Optymalizacja .NET Core"

Opis
Slajdy są już dostępne: https://docs.google.com/presentation/d/1UMBlVdlOj-Qa2PkB8ehnCaFnT4icOoF5cAblCDfgn08/edit?usp=sharing

Bio:
Fullstack Software Engineer zajmujący się tworzeniem aplikacji na platformie .NET, zafascynowany "nowym" Microsoftem. Obecnie pracując dla reed.co.uk w Wielkiej Brytanii stara się z całych sił wygrać nierówna walkę z monolitem. W nierównym pojedynku posługujący się magią Test Driven Developmentu, wydzielający nowe serwisy za pomocą Domain Driven Designu i walcz. W wolnym czasie pasjonat sportów walki.

Poziom / kategoria:
- Studium przypadku

Zaproszenie na 132. Spotkanie WG .NET

opublikowane: 8 sty 2020, 00:16 przez Konrad Banaszek

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 16.01 o godzinie 18.00 w sali 101 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

## SNACK

Prelegent: Kamil Grzybek
"Productive Programmer: How to provide more value in less time."

Opis:
Dzisiejszy świat nie wspiera produktywnej pracy. Technologia to miecz obusieczny - z jednej strony szybkie komputery i zaawansowane aplikacje umożliwiają nam efektywną pracę, z drugiej strony internet, social media i telefony zabierają nam uwagę i koncentrację. O te cenne zasoby zabiegają również ludzie z naszego otoczenia zasypując nas "pilnymi" kwestiami, domagając się realizacji zadań "na wczoraj" a zarazem oczekując dostarczania produktów najwyższej jakości.

Na prezentacji przedstawione zostaną proste do wdrożenia metody i techniki zwiększające produktywność - zarówno w pracy programisty jak i w jego życiu prywatnym. Nie chodzi bowiem o to, aby pracować więcej - chodzi o to, aby pracować mądrzej. A jak pracować mądrzej? Po odpowiedź na to pytanie, jak i inne związane z organizacją swojej pracy, zapraszam na sesję.

Bio:
Architekt, Team Leader oraz programista związany z technologią .NET od ponad 12 lat. Absolwent Politechniki Warszawskiej i kierunku Informatyka o specjalizacji Inżynieria Oprogramowania. Zwolennik podejścia Software Craftsmanship, Agile, automatyzacji, Czystego Kodu oraz pragmatycznego rozwiązywania problemów zgodnie z ich klasą. Pasjonat tematów związanych z architekturą oprogramowania i projektowaniem systemów. Entuzjasta i praktyk Domain-Driven Design. Popularyzator architektury Modularnego Monolitu oraz wysokiej jakości programowania obiektowego. Przemyślenia i wnioski opisuje na swoim blogu https://www.kamilgrzybek.com i Twitterze: @kamgrzybek.
Związany z firmą ITSG Global, gdzie jako architekt, programista i konsultant odpowiedzialny jest za wytwarzanie oprogramowania dla firm z branży finansowej, medycznej i Big Data.
Prywatnie - mąż, tata ukochanej córeczki, opiekun niesfornego psa, biegacz - amator i pasjonat samodoskonalenia żyjący zgodnie z Sokratesową dewizą - "wiem, że nic wiem".

## PREZENTACJA 1

Prelegent: Krzysztof Stolarz
"Wysoka wydajność z Docker-em: przygody"

Opis:
Czy dotnet potrafi w kontenery? W zeszłym roku testowaliśmy wydajność naszego systemu na Docker-ze. Podczas prezentacji przedstawię historia prób, testy wydajności, drobne smaczki, lekcje do odrobienia i wnioski końcowe.

Bio:
Inżynier oprogramowania pracujący nad Real-time Bidding w Adform. Amator Dockera. Podczas dnia obsługuje miliony zapytań na sekundę używając mocy NGINXa, Lua i C#. Wcześniej rozwijał systemy Windows Phone i Windows 10 pracując w Microsoft-cie. Nie prowadzi bloga.

## PREZENTACJA 2

Prelegent: Maciej Szymczyk
"Stay calm and Serilog + Elastic Search + Kibana on .NET Core"

Opis:
Wrzuciłeś kiedyś aplikację na produkcję i potem pytałeś klienta co kliknął by odtworzyć nieobsłużony wyjątek?. Ja tak Była to moja pierwsza aplikacja i na swojej skórze przekonałem się jak ważne jest logowanie i monitorowanie. Nie wiedziałem też jak, kto i kiedy korzysta z mojej aplikacji. W tym wykładzie dowiesz się jak podejść do logowania i czemu (szczególnie jeśli jesteś leniwy) warto znać coś takiego jak Serilog i ELK. Przyjrzymy się tematowi na przykładach napisanych w .NET Core.

Bio:
Jestem oficerem WP w stopniu kapitana i służę w Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Prowadzę zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej (głownie Bazy Danych i Systemy Baz Danych). Oprócz świata .NET, poznaję tematy rozproszonego przetwarzania danych (Big Data) i dokumentuje to na blogu https://wiadrodanych.pl. Poza służbą i pracą: amator kolarstwa i triathlonu (jestem w ½ ze stali )

Zaproszenie na 131. spotkanie WG .NET

opublikowane: 3 gru 2019, 08:23 przez Konrad Banaszek

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 19.12 o godzinie 18.00 w sali 101 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

## PREZENTACJA 1

Prelegent: Bartek Stopa
"Bezpieczeństwo zasobów w Microsoft Azure, czyli jak porzucić hasła i mieć wszystko pod kontrolą."

Opis:
Podczas prezentacji postaram się zwrócić uwagę na bezpieczeństwo zasobów w Microsoft Azure. Pokażę ogólne możliwości Azure Active Directory, oraz w jaki możemy użyć go w naszej aplikacji do autoryzacji i autentykacji użytkowników oraz aplikacji. Poruszę temat Manage Identity oraz pokażę w jaki sposób skonfigurować dostępy tak żeby nie używać haseł, sekretów, SAS'ów co pozwala na pełną kontrolę tego kto i jakie dostępy posiada.

Bio:
Azure Cloud Architect  w firmie która dostarcza usługi typu SaaS dla sektora finansowego. Karierę rozpoczął ponad 10 lat temu. Od tego czasu pracował jako programista, Team Leader i Manager. Obecnie jako architekt jest odpowiedzialny za projektowanie, wytwarzanie oraz wdrażanie aplikacji w chmurze. Od początku kariery związany z technologiami Microsoftu. W ostatnich latach dużo uwagi poświęca rozwiązaniom serverless, SaaS i PaaS w Microsoft Azure. Prywatnie fan motocykli.

## PREZENTACJA 2

Prelegent: Konrad Kokosa
"Co nowego w świecie .NET Core 3.x i .NET 5 dla wydajności?"

Opis:
Najnowsze wersje runtime'u, a także sam język C#, oferuje coraz więcej interesujących funkcji, które pomagają w pisaniu kodu o wysokiej wydajności i bardziej świadomym użyciu pamięci. Niektóre z tych funkcji działają "z pudełka", bez potrzeby konfigurowania czegokolwiek. Niektóre muszą być użyte jawnie. Niemniej jednak wszystkie wspierają wyraźnie widoczny proces przyśpieszania ekosystemu .NET. Opiszę różne, mniej i bardziej egzotyczne zmiany w obecnych i przyszłych wersjach .NET, i to jak mogą Ci one pomóc.

Bio:
Autor książki Pro .NET Memory Management. Współzałożyciel inicjatywy Dotnetos propagującej wiedzę n.t. .NET w różnej formie. Niezależny konsultant, blogger, prelegent i ćwierkacz (@konradkokosa). Swoją pasją dzieli się również jako trener w obszarze .NET, http://m.in. wydajności i diagnostyki aplikacji. Microsoft MVP w kategorii Visual Studio and Development Tools.

Zaproszenie na 130. spotkanie WG .NET

opublikowane: 9 lis 2019, 01:20 przez Konrad Banaszek

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 21.11 o godzinie 18.00 w sali 107 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

## PREZENTACJA 1

Prelegent: Dominik Przywara
"Schrödinger’s position – superposition!"

Opis: Temperatury niższe niż w kosmosie i ogromna moc obliczeniowa – komputery kwantowe. Błogosławieństwo? A może wręcz przeciwnie? Co, jeśli już nic nigdy nie będzie bezpieczne, bo wszystko będziemy mogli rozszyfrować? I w ogóle jak to działa? W trakcie tej sesji postaram się przybliżyć podstawowe pojęcia związane z komputerami kwantowymi, nadziejami, jakie możemy z nimi wiązać, a także przykład aplikacji napisanej przy użyciu kwantowego języka programowania dostarczonego przez Microsoft – Q# :)

Bio: Zawodowo Lead Software Engineer w Sopra Steria tworzący rozwiązania przy pomocy technologii Microsoft – od Azure po Xamarin. Współzałożyciel Śląskiej Grupy Microsoft, konsultant, trener. Prywatnie: fan dobrych seriali, koder, sim racer.
Twitter: @PrzywaraDominik


## PREZENTACJA 2

Prelegent: Joanna Lamch
"WebAssembly and .NET"

Opis: WebAssembly będą następną dużą rzeczą w świecie IT. Już teraz nie tylko jest o nich głośno ale zaczynają zmieniać oblicze aplikacji webowych. Aplikacje webowe to przecież JavaScrip co to ma z .NETem i C# wspólnego? Microsoft eksperymentuje z razorem w przeglądarce czyli Blazor'em. Jednak nie tylko Blazor możliwy jest do uruchomienia jako WebAssembly, mamy też Ooui oraz Uno, a wszystko to oparte na Mono. Czyli .NET w przeglądarce i WebAssembly w pigułce.

Bio: Koderka pełną piersią, fangirl Microsoftu z iPadem w ręku, kociara. W branży IT od wielu lat w obrębie Microsoft Technology Stack. Koder C# z doświadczeniem w wielu technologiach na różne platformy docelowe. Obecnie developer w projektach mobilnych w firmie Sienn. Zwolenniczka Defensive Coding, SOLID, uczenia poprzez mentoring i ułatwiania życia programisty I kultury DevOps. Współorganizatorka Śląskiej Grupy Microsoft, Womem in Technology Katowice oraz dziołcha z Gruba.IT. Wanna be speaker.
Adres w sieci: https://jlamch.net, Twitter: @JLamch

Zaproszenie na 129. spotkanie WG.NET

opublikowane: 8 paź 2019, 00:02 przez Konrad Banaszek

Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie grupy, które odbędzie się w czwartek, 17.10 o godzinie 18.00 w sali 107 Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 75. Mamy w planach:

## PREZENTACJA 1
Prelegent: Tomasz Sitarek
"Czy ta klasa jest w Twoim typie?"

Opis: Typ i klasa to dwa różne pojęcia - warto zatem poznać różnice! W czasie prezentacji omówię różnice między tymi dwoma pojęciami na przykładzie języka C#. Wspomnę o różnych mechanizmach dziedziczenia i podtypowania. Pojawią się także (mam nadzieję) nieoczekiwane zwroty akcji i zachowania języka C#. Usiądź wygodnie i popcorn w dłoń :-)

Bio:
Programista, architekt i konsultant z bogatym 10-letnim doświadczeniem zdobytym w dużych międzynarodowych organizacjach i w mniejszych polskich firmach. Absolwent wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych PW. Pracował naukowo i dydaktycznie na swoim macierzystym wydziale. Miłośnik DDD, testów, dbałości o detale i inżynierskiego podejścia do problemów. Wyznaje zasadę, że lepiej zadać o jedno pytanie więcej niż coś przeoczyć. Prowadzi bloga pod adresem https://www.seeitsharp.pl/


## PREZENTACJA 2
Prelegent: Maciej Misztal
"Skonteneryzowane środowisko testowe z Azure DevOps"

Bio:
Absolwent wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, programuje od ok 5-tego roku życia. Do tej pory zetknąłem się z takimi językami jak: Basic, Pascal, C/C++, Fortran, Ruby, Python, JS/TS, C#. Z .NET'em jestem związany od ok 2010 r. Zaczynałem od Silverlight i WPF, w międzyczasie był Windows Phone, potem zwróciłem się w stronę ASP.NET / WebApi a finalnie w stronę ASP.NET Core. Jestem 100% samoukiem, nie posiadam formalnego wykształcenia w tym kierunku. Korzystam z praktycznie każdego dostępnego źródła wiedzy i przyswajam ile się da. Interesują mnie zagadnienia związane z DevOps, najczęściej można mnie spotkać na styku developmentu i zagadnień związanych z DevOps, takimi jak infrastruktura, automatyzacja build'ów i release'ów, integracja z platformą hostującą. Jestem wielkim zwolennikiem podejścia "infrastructure as code" a także wielkim fanem konteneryzacji. Prywatnie, pasjonat żeglarstwa - także pełnomorskiego.

1-10 of 92